Silnik M273 Mercedes Benz Render

Silnik M273 Mercedes 5.5l - Wszystko co musisz o nim wiedzieć

M273 spotkamy głównie w modelach Mercedes Benz Klasy S oraz GL. Oprócz tego po 2006 roku był M273 był montowany również w klasach C, E oraz M. M273 jest to seria silników wolnossących, które posiadają 8-cylidrów i 32 zawory. Silnik ten powstał na bazie M272 oraz produkowanych ponad dekadę wcześniej silników M112/M113.

None

Zalety i Wady zawieszenia Mercedes AIRmatic

Zawieszenie pneumatyczne AIRmatic, które jest stosowane w Mercedesach to idealne rozwiązanie na złej jakości drogi.

None

Typowe objawy i usterki AIRmatic

Największą bolączką użytkowników Mercedesów z zawieszeniem AIRmatic są nieszczelności. Większość wycieków i ubytków powietrza, możemy dostrzec na łączeniach przewodu z nakrętką w zaworku w miechach.

None

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta z AIRmatic?

Kupując samochód, który jest wyposażony w zawieszenie AIRmatic, możemy zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą nam uniknąć dodatkowych kosztów związanych z jego konserwacją lub naprawą.

Elementy składowe AIRMatic

Budowa zawieszenia AIRmatic

Zawieszenia AIRmatic są dość podobne do rozwiązań, które możemy znaleźć w ciężarówkach oraz autobusach. Zamiast standardowych sprężyn i amortyzatorów posiadamy miechy pneumatyczne, czyli elastyczne poduszki.

None

Napęd 4MATIC Drugiej Generacji

4MATIC od Mercedes-Benz należy do najbardziej efektywnych systemów napędu na wszystkie koła w samochodach osobowych. Współpracuje on z elektronicznym programem stabilizacji toru jazdy (ESP), który stanowi standardowe wyposażenie wszystkich samochodów osobowych marki Mercedes. Dzięki temu inteligentnemu połączeniu modele wyposażone w 4MATIC są uznawane za wyznaczające trendy w zakresie bezpieczeństwa jazdy i trakcji.

Książka Serwisowa

Rodzaje i zakres przeglądów serwisowych Mercedes Benz

Mercedes przewiduje różne zakresy serwisowe dla swoich pojazdów. Każdy z zakresów obejmuje inny zestaw czynności obsługowych. Poniższa tabelka opisuje rodzaje serwisów wraz z listą kontrolną. Jednakże zwróć uwagę iż są to czynności uzależnione od rodzaju pojazdu oraz jego wyposażenia.

Góra