V8 po remoncie
autor zdjęcia: Stern Expert

Remonty kapitalne wszystkich silników Mercedes-Benz

Serwis SternExpert w Łodzi świadczy kompleksowe naprawy i remonty silników samochodów marki Mercedes. Remont silnika w naszym warsztacie samochodowym w Łodzi dotyczy zarówno silników benzynowych jak i silników diesla. Specjalizujemy się w nap rawach silników pojazdów marki Mercedes, jednak kapitalne remonty przeprowadzamy w pojazdach wszystkich marek. Posiadamy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń, dzięki czemu wykonujemy usługi na najwyższym poziomie zarówno w samochodach klasycznych, jak i nowych.

Kompleksowy remont silnika Łódź

Remont i naprawa silnika w naszym warsztacie samochodowym wiąże się z koniecznością zostawienia samochodu w naszej firmie na około tydzień czasu. Dokładny czas usługi podajemy po dokładnych oględzinach i kompleksowej diagnozie oraz ogólnej ocenie stanu pojazdu. Remont silnika zaczynamy od dokładnego zbadania jego stanu, a następnie przechodzimy do kolejnych czynności:

 • Kompleksowy remont głowicy;
 • Wymiana kompletu uszczelek w silniku;
 • Ewentualna wymiana rozrządu;
 • Wymiana tłoków lub pierścieni tłokowych;
 • Wymiana panewek wału korbowego;
 • Wymiana panewek korbowodowych;
 • Wymiana tulei cylindrów;
 • Wymiana / naprawa osprzętu silnika;
 • Honowanie cylindrów.

Klient warsztatu SternExpert może liczyć na kompleksową usługę wykonaną na oryginalnych częściach lub najlepszej jakości zamiennikach. Dzięki dostępowi do oficjalnej bazy części oferujemy najlepsze ceny oraz szybki czas realizacji usługi. Remonty silników w samochodach wykonujemy od wielu lat, a nasz personel został odpowiednio wyszkolony do pracy z każdym modelem jednostki napędowej.

Remonty wszystkich silników Mercedes-Benz

Serwis SternExper powstał z pasji do motoryzacji. Naszą specjalizacją jest diagnostyka i naprawa pojazdów ze stajni Mercedesa. W związku z tym warsztat samochodowy w Łodzi oferuje kompleksowe usługi serwisowe dotyczące silników Mercedesa:

 • Generalne remonty wszystkich silników Mercedesa;
 • Bieżące naprawy i diagnostykę;
 • Kompleksową obsługę serwisową.

Nasz serwis wyposażony jest w nowoczesny i profesjonalny sprzęt, a nasz wykwalifikowany zespół posiada wszelkie umiejętności oraz pełny dostęp do wszystkich, niezbędnych części mechanicznych. Dzięki temu otrzymują Państwo gwarancję najlepiej wykonanej usługi – zgodnej z oficjalnymi wytycznymi producenta.

Posiadamy niezbędne wyposażenie oraz dostęp do oficjalnej bazy Mercedesa co pozwala nam na przeprowadzenie kompleksowej regeneracji wszystkich silników Mercedesa – zarówno modeli klasycznych/zabytkowych jak i nowości na rynku. Wieloletnie doświadczenie z różnymi typami silników, pozwala nam na przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki oraz kompleksowe wykonanie usługi.

Remonty silników Classic / Vintage

Warsztat samochodowy StenExpert w Łodzi specjalizuje się w renowacji zabytkowych samochodów marki Mercedes-Benz. W skład usług restauracji tych klasycznych pojazdów wchodzi nie tylko odświeżenie ich wyglądu, ale również przywrócenie sprawności i działania wszystkich jego podzespołów. Nasz wykwalifikowany personel wykona szczegółową diagnozę stanu silnika w zabytkowym Mercedesie, a następnie przeprowadzi naprawę zgodnie z wytycznymi od producenta.

W naszym warsztacie samochodowym w Łodzi do remontów silnika w klasycznych samochodach podchodzimy z pasją. Do napraw używamy najnowocześniejszych narzędzi oraz wyłącznie oryginalnych części. Posiadamy bezpośredni dostęp do bazy części producenta, dzięki czemu nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale również na szybszą realizację zlecenia.

Oprócz remontów silników Vintage w zabytkowych modelach Mercedesa, nasz warsztat samochodowy w Łodzi oferuje również:

 • Naprawy, poprawki i rekonstrukcje blacharskie oraz lakiernicze;
 • Renowacje, naprawy i rekonstrukcje tapicerki wewnątrz pojazdu;
 • Całościową konserwację nadwozia;
 • Naprawy mechaniczne klasycznych modeli.

Remont silnika V6

Silnik V6 w Mercedesie składa się z 6 cylindrów i jest drugim po R4 typem silnika, który jest najczęściej stosowany w samochodach osobowych. Silnik V6 ma zwartą budowę, dzięki czemu istnieje możliwość montowania ich poprzecznie do osi nadwozia w samochodach przednionapędowych. Doładowane silniki V6 generują dużą moc i wysoki moment obrotowy dając ogromną frajdę z jazdy. Stosowane są zwykle w bardziej luksusowych lub usportowionych modelach samochodów osobowych.

Silnik V6 boryka się z trudnościami w jego serwisowaniu ze względu na swoją dość skomplikowaną budowę. W związku z tym więcej jego elementów może ulec awarii, a sam silnik wymaga systematycznej kontroli i diagnozy w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Właściciele samochodów marki Mercedes, które są wyposażone w silniki V6 mogą liczyć na kompleksowe wsparcie serwisu SternExpert w Łodzi. Jesteśmy oficjalnym partnerem Mercedesa i mamy dostęp do bazy oraz wszelkich specyfikacji wszystkich modeli tego producenta. Dzięki temu jesteśmy w staranie przeprowadzić pełną diagnozę oraz kompleksowy remont silnika V6 w Mercedesie.

Remonty silnika V8

Silnik V8 w Mercedesie to silnik widlasy, który ma 8 cylindrów umieszczonych w dwóch rzędach. Zasadą jego działania jest przekazywanie nacisku tłoków na wał korbowy. Niestety wraz ze wzrostem pojemności skokowej – potęgują się również drgania, które są generowane w związku z siłami drugiego rzędu tłoków. Silnik V8 spotykany jest na rynku w różnych modelach samochodów i z różnym kątem rozwarcia.

Serwis SternExpert w Łodzi przeprowadza kompleksowe remonty silnika V8 w Mercedesach, ale również w pojazdach innych marek. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z tym typem jednostki napędowej, dzięki czemu gwarantujemy wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz firmy, która wykona kompleksowy remont silnika V8 to koniecznie skontaktuj się z naszym warsztatem samochodowym w Łodzi.

Silnik V8 montowany w bardziej usportowionych wersjach samochodów i ma pewne wady. Jedną z nich jest jego wydajność, pobiera on zdecydowanie więcej paliwa, a jego ciężar wpływa na ogólne prowadzenie samochodu. Silnik V8 jest umieszczony pod przednią maską samochodu co nieco utrudnia sterowanie pojazdem. Wszystko to jednak wiąże się ze znakomitymi osiągami, ponadczasową konstrukcją i przyjemnym dźwiękiem, który daje jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Remonty silnika V12

Silnik V12 to silnik widlasty – podobnie jak V8 – który posiada 12 cylindrów w dwóch rzędach. Wszystkie tłoki napędzają wspólny wał korbowy. Silniki V12 są zwykle stosowane w luksusowych i sportowych samochodach osobowych. Ze względu na ich specyficzną budowę oraz rzadkość występowania – niewiele serwisów samochodowych specjalizuje się w remontach i naprawach silnika V12.

Warsztat samochodowy SternExpert w Łodzi posiada dokładną specjalizację i jest w stanie przeprowadzić profesjonalny remont silnika V12 w samochodzie marki Mercedes lub innych pojazdach. Wieloletnie doświadczenie mechaników w pracy przy tej jednostce napędowej, daje naszym Klientom gwarancję najlepszej jakości wykonanych usług.

Ogromną zaletą silnika V12 jest jego bezawaryjna praca – pod warunkiem, że systematycznie przeprowadzamy jego kompleksową diagnozę i na bieżąco usuwamy wszelkie usterki. Silnik V12 pracuje bardzo równo i harmonijnie, a 12 cylindrów wpływa istotnie na parametry oraz osiągi samochodów w niego wyposażonych. Ze względu na dużą moc, często jest stosowany w luksusowych, ciężkich limuzynach.

Remonty silników AMG

Silnik logowany AMG to marzenie wielu fanów motoryzacji. Silniki AMG mają charakterystyczny, elegancki i sportowy wygląd, ale również zupełnie unikatowy dźwięk. To właśnie dlatego pojazdy z silnikami AMG służą nie tylko do podróżowania, ale dostarczają kierowcy mnóstwo zabawy, emocji i wrażeń.

Mercedes AMG to doskonale dopracowany dział, którego zadaniem jest tworzenie pojazdów dających frajdę na co dzień oraz podczas jazdy na torach wyścigowych. Idealnie dopasowanie komponentów sprawia, że silnik AMG jest znany na całym świecie. Silnik ten ma spontaniczną reakcję i rewelacyjną moc. Jego osiągi są na poziomie wyścigowym, cieszy się również wysoką wydajnością i niepowtarzalnym dźwiękiem.

Remonty silników AMG wymagają ogromnej wiedzy oraz dostępu do oficjalnej specyfikacji producenta. Serwis SternExper jest partnerem marki Mercedes, a nasz wykwalifikowany zespół kompleksowo zajmie się naprawą silnika AMG. Dzięki dostępowi do profesjonalnych narzędzi nasze usługi wykonywane są na najwyższym poziomie. Warsztat samochodowy SternExpert został stworzony z pasji do motoryzacji, a naszą specjalizacją jest diagnostyka samochodów marki Mercedes-Benz. W związku z tym gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, a remonty silników przeprowadzamy zgodnie z oficjalnymi wytycznymi producenta.

Góra