Tarcza i zacisk hamulca AMG
autor zdjęcia: Stern Expert

Serwis układów hamulcowych

Dbanie o sprawność układu hamulcowego jest niezwykle ważne. To on odpowiada za to, że pojazd może się zatrzymać, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Układ hamulcowy możemy podzielić na dwie części:

  • Hamulec ręczny, który generuje siłę hamowania na koła przy pomocy linki lub elektrycznego silnika.
  • Właściwy układ hamulcowy, który uruchamia się po naciśnięciu pedała hamulca i generuje nacisk na tłoczki oraz tarcze hamulcowe.

Serwis samochodowy SternExper posiada wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu układów hamulcowych, w związku z czym mają Państwo gwarancję dobrze wykonanej usługi. Posiadamy bezpośredni i oficjalny dostęp do bazy danych Mercedesa, dzięki czemu do napraw używamy wyłącznie sprawdzonych oraz najlepszej jakości części, a sam serwis jest przeprowadzony zgodnie z procedurami producenta.

Bieżąca obsługa układu hamulcowego

Wszystkie elementy układu hamulcowego ulegają wolniejszemu lub szybszemu zużyciu. W związku z tym należy pamiętać, aby systematycznie sprawdzać ich stan zgodnie z procedurami przygotowanymi przez producenta pojazdu. Regularny serwis układu hamulcowego, pozwala na szybsze wykrycie ewentualnych usterek, co może przełożyć się na niższą cenę naprawy lub wyższe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Nie należy zapominać, że układ hamulcowy jest niezwykle ważnym elementem każdego samochodu. Serwis SternExper w Łodzi przeprowadza pobieżne kontrole układu hamulcowego przy okazji innych usług na życzenie klienta. Wykonujemy również kompleksowe kontrole układu hamulcowego, które zapewniają bezpieczne i prawidłowe jego działanie.

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe są niezwykle ważnych elementem układu hamulcowego w samochodzie i powinny być odpowiednio dobrane do tarcz hamulcowych. Nasz warsztat samochodowy w Łodzi zaleca swoim Klientom wymianę tego elementu co 30 do 50 tysięcy kilometrów, jednak najlepiej na bieżąco kontrolować ich stan. Na zużycie klocków hamulcowych ma wpływ wiele czynników, również styl jazdy, typ pojazdu uraz zużycie tarcz hamulcowych. Należy pamiętać o regularnej wymianie klocków hamulcowych, gdyż są to elementy ścierne i wymagają systematycznego serwisu.

Wymiana tarcz hamulcowych

Tarcze hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów całego układu hamulcowego. Bardzo ważne jest, aby stosować tarcze, które są zalecane przez producenta, ponieważ muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów i dostosowane do typu pojazdu. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tarcz hamulcowych, w zależności od ceny możemy liczyć na ich dłuższą lub krótszą żywotność. Warto podkreślić, że stan tarcz hamulcowych ma wpływ na inne podzespoły układu hamulcowego i ich zużycie. Serwis SternExpert w Łodzi zleca swoim Klientom wymianę tarcz hamulcowych co 80 tysięcy kilometrów, jednak zalecamy systematyczną kontrolę ich stanu.

Wymiana przewodów układu hamulcowego

Warsztat samochodowy SternExpert w Łodzi w swojej ofercie posiada również usługę wymiany przewodów układu hamulcowego. Przewody hamulcowe na co dzień pracują w bardzo trudnych warunkach, dlatego są wykonane z trwałych materiałów. Mimo to, jak wszystkie elementy układu hamulcowego, również ulegają zużyciu. Przewody hamulcowe dzielą się na:

  • Przewody hamulcowe sztywne, które znajdują się pod samochodem,
  • Przewody hamulcowe giętkie, które doprowadzają płyn od kół do zacisków hamulcowych.

Nasz serwis samochodowy w Łodzi kompleksowo zweryfikuje stan i zajmie się wymianą przewodów układu hamulcowego, jeśli zajdzie taka konieczność.

Modyfikacje i ulepszenia układów hamulcowych

Serwis SternExpert zajmuje się modyfikowaniem i ulepszaniem samochodów marki Mercedes. Należy jednak pamiętać, że decydując się na zwiększenie mocy jednostki napędowej, należy również pomyśleć nad poprawieniem osiągów pojazdu. Na rynku dostępne są wysokiej jakości hamulce samochodowe, które gwarantują wiele wartych uwagi cech np. nowoczesna technologia wykonania, materiał z kutego aluminium czy większa niż w przeciętnych hamulcach ilość tłoczków. Co do zasady przyjmuje się, że podczas awaryjnego hamowania samochodu - 70% całej siły przypada na przednią oś, a pozostałe 30% na tylne koła. W związku z tym trzeba pamiętać o stosowaniu nierównego rozdziału siły hamowania.

Modyfikacje i ulepszenia układów hamulcowych będą zależały głównie od stylu jazdy kierowcy. Właśnie tym kryterium warsztat samochodowy SternExpert z Łodzi kieruje się podczas dopasowywania i przeprowadzania tuningu hamulców samochodowych.

  • Kierowcy jeżdżący dynamicznie, ale głównie po mieście – w tym wypadku polecamy zwykle zaopatrzenie się w najlepszej jakości tarcze i klocki hamulcowe, które zachowują swój seryjny rozmiar, ale są zdecydowanie bardziej skuteczne. Taka modyfikacja układu hamulcowego może zwiększyć współczynnik tarcia nawet o 15% względem hamulców fabrycznych.
  • Kierowcy biorący udział w amatorskich zawodach sportowych – w tym wypadku niezbędna będzie większa inwestycja w ulepszenie układu hamulcowego. Taka modyfikacja zakłada już użycia szeregu części zamiennych – nie tylko klocków i tarcz hamulcowych, ale również zacisków oraz przewodów o stalowym splocie. Bardzo ważne w przypadku takiej modyfikacji układu hamulcowego jest zwiększenie jego odporności termicznej.

Nasi mechanicy przeprowadzą Klienta przez wszystkie etapy modyfikacji i ulepszeń układu hamulcowego oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Doradzamy i pomagamy wybrać najlepszej jakości części, które charakteryzują się wysoką skutecznością. Wszystko po to, aby końcowy efekt był zadowalający dla kierowcy modyfikowanego pojazdu.

Naprawa pomp SBC

Serwis SternExpert specjalizuje się w serwisowaniu samochodów marki Mercedes. W związku z tym oferujemy naszym klientom profesjonalną usługę naprawy pompy SBC. Taka regeneracja polega na kompleksowym rozebraniu pompy SBC Mercedesa, zlokalizowaniu oraz wymianie zużytych elementów oraz sprawdzeniu sprawności hydrauliki.

Wiele serwisów samochodowych Mercedes oferuje samo przeprogramowanie układu, w tym skasowanie przebiegu, bez kompleksowego sprawdzenia działania pompy SBC. SternExpert w Łodzi kompleksowo naprawia pompy SBC, dzięki czemu element ten może być ponownie w pełni sprawny.

Góra