None
autor zdjęcia: Stern Expert

Typowe objawy i usterki AIRmatic

Największą bolączką użytkowników Mercedesów z zawieszeniem AIRmatic są nieszczelności. Większość wycieków i ubytków powietrza, możemy dostrzec na łączeniach przewodu z nakrętką w zaworku w miechach.

Dodatkowo częste usterki powoduje zużywający się kompresor i listwa. Listwa rozdzielająca jest wykonana z aluminium, które po pewnym czasie się utlenia.

Objawami usterek w zawieszeniu AIRmatic są:

  • Opadanie poziomu nadwozia z jednej strony po zgaszeniu silnika;
  • Problemy z zepsutą listwą rozdzielającą, który powoduje, że przód samochodu jest zdecydowanie wyżej niż tył;
  • Psujące się czujniki na amortyzatorach i tylnej belce mogą przesyłać nieprawidłowe wartości;
  • Zużyty kompresor będzie się grzał, wówczas czujnik może go odłączać i pokazywać błąd na konsoli kierowcy.

Niezależnie do tego czy objawy, które zauważyliśmy są duże czy niewielkie – warto od razu skonsultować problem z profesjonalnym serwisem samochodowym.

Zawieszenia pneumatyczne składają się z elementów, które muszą bardzo dobrze ze sobą współpracować. Usterka jednego z nich, może powodować nieprawidłowe działanie całego systemu. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie kontrolować stan i prawidłowe działanie zawieszenia AIRmatic w Mercedesie.

Serwis SternExpert jest partnerem Mercedesa, dzięki czemu posiadamy dostęp do oficjalnej bazy danych, z której korzystamy wykonując wszystkie naprawy i usługi w naszym warsztacie. Gwarantuje to naszym Klientom nie tylko najlepszą jakość, ale również trwałość oraz zgodność z wytycznymi producenta.

Góra