Technik wykonuje obsługę serwisową
autor zdjęcia: Getty Images by Unsplash

Bieżąca obsługa samochodów Mercedes Benz

Należy pamiętać, aby na systematyczne kontrole pojazdu koniecznie umawiać się na wizyty do doświadczonych mechaników samochodowych. Dzięki wsparciu warsztatu SternExpert z Łodzi mają Państwo gwarancje kompleksowo wykonanej usługi, która wykryje wszystkie ewentualne usterki i pozwoli na uniknięcie kosztowych problemów w przyszłości.

W systematycznej kontroli stanu pojazdu nie chodzi wyłącznie o komfort, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Zaniedbując przeglądy serwisowe oraz regularne działania konserwacyjne, ryzykujemy, że nasz samochód może uleć poważnej usterce, która może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia nas oraz pasażerów. Właśnie dlatego warto systematycznie umawiać się na kontrolę do serwisu SternExpert w Łodzi, gdzie doświadczony mechanik zweryfikuje stan pojazdu i zaleci ewentualną naprawę usterek.

Wymiana oleju

Należy pamiętać, że silnik jest sercem naszego samochodu. Dlatego regularna i systematyczna kontrola stanu oraz wymiana płynów w aucie jest niezbędna. Ta prosta czynność pozwala na uniknięcie zatarcia jednostki napędowej naszego samochodu, która wiąże się z kosztownymi naprawami.

Na wymianę lub uzupełnienie płynów oraz oleju silnikowego możesz umówisz się do serwisu SternExpert w Łodzi.

Wymiana filtrów

Filtry w samochodzie pełnią bardzo ważną funkcję, niestety ulegają stałemu zużyciu przez co tracą swoje właściwości. Właśnie w związku z tym, filtry samochodowe wymagają stałej kontroli i regularnych wymian, zgodnie z zaleceniami producenta. Warto również pamiętać, aby korzystać wyłącznie z dobrej jakości produktów – najlepiej oryginalnych części, które pochodzą wprost od producenta.

Rodzaje filtrów samochodowych:

  • Filtr oleju silnikowego – odpowiedzialny jest za oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń.
  • Filtr powietrza – oczyszcza przekazywane do komór spalania powietrze z pyłu, kurzu, owadów i innych drobnych przedmiotów.
  • Filtr paliwa – oczyszcza paliwo z osadów i cząstek stałych.
  • Filtr kabinowy – oczyszcza powietrze, aby drobne pyłki i kurz nie dostały się do kabiny pasażerskiej.

Na kontrolę oraz wymianę filtrów w samochodzie możesz umówić się do serwisu SternExpert w Łodzi. Kompleksowo zajmiemy się Twoim samochodem i poinformujemy o wszystkich ewentualnych, wykrytych usterkach.

Nie warto ignorować niepokojących objawów i niezwłocznie umówić się do serwisu samochodowego w Łodzi. Zbagatelizowanie wszelkich nieprawidłowości może doprowadzić do poważniejszych usterek, a w konsekwencji do uszkodzenia kolejnych podzespołów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi mechanikami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wykonają kompleksową konserwację serwisową Twojego samochodu.

Góra