None
autor zdjęcia: BenzWorld - sbsyncro

Naprawa zawieszeń AIRmatic

Zawieszenie pneumatyczne AIRmatic w Mercedesie dostosowuje podwozie do różnych warunków, które możemy spotkać na drodze, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort jazdy. Jeśli ulegnie awarii zapraszamy do nas - usuniemy usterkę i przywrócimy sprawność pojazdu.

Dodatkowo zawieszenie AIRmatic w Mercedesie jest wspierane przez układ kontroli tłumienia, który reguluje koła w zależności od stanu drogi po której porusza się samochód. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie na zniszczone drogi, ponieważ pneumatyczne zawieszenie AIRmatic dopasuje poziom i prześwit do warunków, które na niej panują. Zawieszenia te są charakterystyczne dla samochodów marki Mercedes. Zapewniają płynną, miękką i komfortową jazdę.

Diagnostyka zawieszeń AIRmatic

Podobnie jak inne elementy – również zawieszenie AIRmatic w Mercedesie ulega drobnym usterkom. Właśnie dlatego zalecamy jego systematyczną kontrolę w serwisie SternExper. Mechanicy wykonają profesjonalną diagnostykę zawieszenia AIRmatic w Mercedesie. Nasz warsztat samochodowy w Łodzi posiada dostęp do oficjalnej bazy Mercedesa, dzięki czemu wszystkie nasze usługi są wykonywane na najwyższym poziomie, zgodnie z zaleceniami producenta. Podczas diagnostyki pneumatycznego zawieszenia AIRmatic w Mercedesie nasi mechanicy poinformują Klienta o konieczności wymiany konkretnych elementów. Wszystkie części podlegające wymianie są zastępowane nowymi, oryginalnymi produktami. Dzięki temu nasi Klienci mają gwarancję trwałości i komfortowej eksploatacji samochodu.

Naprawa kompresorów AIRmatic

Problemy z kompresorami AIRmatic w Mercedesie mogą objawiać się charakterystycznym sykiem, który będzie dochodził z przodu pojazdu. Jeśli tylko zauważysz nieprawidłową pracę kompresora w swoim Mercedesie – niezwłocznie zgłoś się do serwisu SternExpert, aby ustalić źródło niepokojących objawów. Uszkodzony kompresor AIRmatic może negatywnie wpływać na inne elementy zawieszenia, a tym samym bagatelizacja tego problemu może zakończyć się jeszcze wyższymi kosztami naprawy. Warsztat samochodowy SterExpert w Łodzi dzięki dostępowi do oficjalnej bazy danych Mercedesa, wykonuje profesjonalne naprawy kompresorów AIRmatic w Mercedesie zgodnie z wytycznymi producenta.

Wymiana kolumn zawieszenia

Jeśli zawieszenie AIRmatic ulegnie uszkodzeniu – kierowca dotkliwie poczuje wszystkie wyboje na drodze, a samochód zacznie wydawać nieprzyjemne stukanie i zgrzyty. Objawy konieczności wymiany kolumny zawieszenia AIRmatic w Mercedesie są dość charakterystyczne i proste do zdiagnozowania, nawet bez profesjonalnej wiedzy:

  • Obwiśnięcie samochodu – zazwyczaj objawia się to tym, że przód samochodu znajduje się niżej niż tył. Jedna część auta jest wyraźnie niższa od pozostałych. Problem jest poważny, ponieważ wpływa na zużycie opon i innych eksploatacyjnych elementów.
  • Brak płynności podczas jazdy – jeśli podczas jazdy zaczynasz odczuwać nierówności – może to być oznaka usterki kolumny zawieszenia AIRmatic.
  • Wycieki powietrza – w zaawansowanym stadium uszkodzenia kolumny zawieszenia AIRmatic jest słyszalny charakterystyczny dźwięk – syk – w okolicy kół.

Nie należy bagatelizować żadnych objawów uszkodzenia kolumny zawieszenia AIRmatic. Marcedesy to luksusowe samochody, których naprawa może być bardzo kosztowa. Dlatego szybkie wykrycie problemu, może zapobiec większym kosztom naprawy.

Wymiana poduszek zawieszenia

Poduszki zawieszenia są alternatywną metodą wyposażenia zawieszenia, które znajdziemy w rozwiązaniu AIRmatic i nie każdy samochód wyjeżdżający z fabryki musi być w nie wyposażony. Dzięki poduszkom zawieszenia pojazd utrzymuje poziom nawet przy większym obciążeniu. Zawieszenie pneumatyczne AIRmatic zapewnia świetną jakość jazdy, a miękka i płynna jazda jest zasługą właśnie poduszek zawieszenia.

System ten jednak wymaga regularnej konserwacji i diagnostyki. Składa się on z wielu elementów, które muszą ze sobą prawidłowo współpracować. W związku z tym wymaga on konserwacji pod okiem doświadczonego mechanika.

W serwisie SternExert w Łodzi nie tylko zweryfikujemy stan poduszek zawieszenia, ale również wymienimy je w razie potrzeby. Wymiana poduszek zawieszenia AIRmatic w Mercedesie nie należy do najłatwiejszych, dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnemu serwisowi samochodowemu. Nasz warsztat w Łodzi posiada dostęp do oficjalnej bazy Mercedesa, dzięki której wszystkie usługi są wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta.

Góra