Technik sprawdza listę kontrolną samochodu
autor zdjęcia: Getty Images by Unsplash

Inspekcja Mercedesa przed zakupem

Zakup Mercedesa z używanego rynku to zawsze spore wyzwanie, które jest obarczone dużym ryzykiem. Wielu handlarzy, a nawet osób prywatnych sprzedających swoje samochody – ukrywa wady mechaniczne czy blacharskie. Zdarza się nawet przekłamywanie przebiegu pojazdu. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie samochodu przed zakupem.

Najlepiej zlecić to profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się usuwaniem różnych usterek w samochodach. Ogólne sprawdzenie stanu pojazdu w serwisie SternExpert w Łodzi to kilka minut, a może zaoszczędzić sporo zachodu po zakupie oraz odciążyć portfel kupującego.

Kompleksowe sprawdzenie Mercedesa przed kupnem

Warsztat samochodowy SternExpert w Łodzi oferuje kompleksowe sprawdzenie stanu pojazdów wszystkich marek przed zakupem. Usługę przeprowadzamy bardzo dokładnie i przedstawiamy Klientowi dokładny wykaz stanu technicznego samochodu.

Podczas kontroli stanu pojazdu przed zakupem sprawdzamy:

 • Bezwypadkowość – poinformujemy Klienta o tym czy pojazd był w przeszłości uszkodzony. Przedstawimy również podstawowe informacje o tym co było uszkodzone i jakie naprawy powypadkowe zostały wykonane.
 • Przebieg - upewnimy się że przebieg w samochodzie jest autentyczny m.in. poprzez zapis sterowników.
 • Stan techniczny – dokładnie sprawdzimy sprawność i stan wszystkich układów w samochodzie w tym m.in. silnika, skrzyni biegów, skontrolujemy wycieki, płyny. Poinformujemy Klienta o wszystkich ewentualnych usterkach do naprawy.
 • Diagnostyka – podłączymy specjalne urządzenie do komputera samochodu i przeskanujemy go w poszukiwaniu ukrytych błędów lub niewyświetlających się na kokpicie awarii. Jednocześnie sprawdzimy dokładnie wszystkie rzeczywiste parametry filtrów, skrzyni biegów czy turbosprężarki.
 • Podwozie – nasi mechanicy zweryfikują dokładnie stan podwozia samochodu. Sprawdzą stan zawieszenia, czy występuje korozja i ewentualne wycieki.
 • Wykonamy jazdę testową – podczas testu sprawdzimy prawidłowe działanie wszystkich układów np. pracę silnika, zawieszenia i skrzyni biegów.
 • Dokumentacja – dokładnie przyjrzymy się dokumentom dołączonym do pojazdu, sprawdzimy jego przeszłość po numerze VIN oraz skontrolujemy książeczkę serwisową.
 • Wyposażenie – porównamy wyposażenie samochodu ze stanem rzeczywistym i poinformujemy klienta czy wszystkie elementy działają prawidłowo.

Sprawdź Mercedesa przed zakupem

Zaufało nam już wielu klientów i z doświadczenia wiemy, że dokładne oględziny samochodu zawsze wykazują pewne braki. Nie zawsze są to usterki, które zniechęcają potencjalnych klientów do zakupu pojazdu, ale mogą np. pozwolić na wynegocjowanie lepszej ceny ze sprzedawcą. Zawsze lepiej mieć świadomość jakich napraw możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Nasz serwis posiada profesjonalny sprzęt do diagnostyki samochodów wszystkich marek. Wykonujemy pomiary lakieru, sprawdzamy numer VIN i historię pojazdu. Nasi mechanicy na co dzień zajmują się profesjonalnymi diagnozami i naprawami samochodów, co pozwala na wykonanie oględzin na najwyższym poziomie oraz zwrócenie uwagi na najmniejsze detale. Kompleksowe sprawdzenie stanu samochodu przed zakupem odbywa się na podstawie stworzonego przez nas planu, a na koniec Klient otrzyma pełny raport efektów inspekcji oraz koszty ewentualnych napraw.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Mercedesa ?

Wielu sprzedawców skutecznie zataja różne usterki czy stan przebiegu samochodu. Dlatego polecamy wizytę w naszym warsztacie samochodowym w Łodzi. Jeśli jednak nie masz możliwości wykonania profesjonalnej diagnostyki pojazdu, warto dokładnie sprawdzić jego stan samodzielnie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu?

 • Przed zakupem używanego samochodu warto sprawdzić historię po numerze VIN. Pozwoli nam to ustalić czy samochód jest bezwypadkowy, jak był serwisowany i czy nie jest kradziony.
 • Podpisując umowę ze sprzedawcą warto dokładnie przeanalizować jej treść. Muszą się na niej znaleźć nie tylko dokładne dane sprzedawcy i kupującego, ale również precyzyjny opis stanu samochodu. Można do niej dołączyć również załączniki np. zdjęcia.
 • Umowa sprzedaży nie może zawierać żadnych niepokojących zapisków dotyczących zrzeczenia się rękojmi lub prawa do reklamacji.
 • Warto zweryfikować również status ubezpieczenia OC interesującego nas pojazdu.
 • Jeśli jedziemy zobaczyć samochód, warto pamiętać, aby umówić się na odpowiednią porę dnia – tak aby na zewnątrz było jeszcze jasno. Brak odpowiedniego oświetlenia może ukryć wiele wad pojazdu. Jeśli sprzedawca nalega na wizytę wieczorem – powinno wzbudzić to w nas pewne wątpliwości.
 • Oglądając samochód należy sprawdzić stany wszystkich płynów eksploatacyjnych, ewentualne wycieki, bieżnik w oponach, korozję.
 • Przez zakupem samochodu używanego obligatoryjnie trzeba wykonać jazdę testową, która pozwoli na zweryfikowanie prawidłowej pracy klimatyzacji, świateł, radia, konsoli, silnika, skrzyni biegów czy hamulców.
 • Podczas jazdy testowej warto wyłączyć radio i otworzyć okno, aby usłyszeć ewentualne piski i niepokojące dźwięki dochodzące np. z silnika czy rozrządu samochodu.

Jeśli nadal nie jesteśmy pewni pełnej sprawności samochodu lub zauważyliśmy niepokojące objawy – koniecznie należy zgłosić się do stacji kontroli pojazdów lub serwisu samochodowego. Nie należy wybierać punktów polecanych przez sprzedawcę, tylko wybrać sprawdzone przez siebie warsztaty. Serwis SternExpert w Łodzi dokładnie przejrzy całą specyfikację pojazdu, zabierze go na jazdę próbą i znajdzie przyczynę niepokojących usterek.

Sprawdzenie Mercedesa przed zakupem – zleć to profesjonalistom

Zakup nowego samochodu to zazwyczaj spory wydatek, dlatego nie można do tej transakcji podchodzić bardzo emocjonalnie. Często kupujemy oczami i nie weryfikujemy dokładnie stanu czy pełnej dokumentacji pojazdu. Właśnie dlatego sprawdzenie auta przed zakupem najlepiej zlecić profesjonalistom.

Podczas diagnostyki w warsztacie samochodowym SternExpert w Łodzi zbadamy stan zewnętrzy auta, silnik, stan wewnętrzny auta, wykonamy jazdę testową i dokładnie sprawdzimy umowę oraz wszystkie dokumenty pojazdu.

Nasi mechanicy sprawdzą i wykażą wszelkie uszkodzenia karoserii, jej symetrię i spasowanie, ewentualne występowanie rdzy, ogólny stan szyb, poziom zużycia bieżnika i opon, sprawdzą sprawność wszystkich świateł. Dodatkowo zweryfikują poziomy oleju i płynów eksploatacyjnych, sprawdza ich ogólny stan (mętność, kolor) oraz wychwycą ewentualne trące/uderzające o siebie elementy silnika. Sprawdzą również w jakiej kondycji są zamki w pojeździe, radio, nawiew, sprawność klimatyzacji, wszystkie włączniki, pasy bezpieczeństwa i sterowanie fotelami czy lusterkami. Dodatkowo podczas jazdy testowej będą w stanie wychwycić problemy z uruchamianiem silnika, problemy ze sprawnością hamulca ręcznego, stabilność obrotów, sprawność zawieszenia, działanie pedałów czy podejrzane objawy usterek skrzyni biegów.

Dokładna diagnostyka stanu pojazdu przed zakupem jest niezwykle ważna. Pozwala nam uchronić się przed zakupem pojazdu w wątpliwym stanie, który może wygenerować duże koszty napraw.

Dlaczego warto zaufać SternExpert?

 1. Doświadczenie – nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie przy naprawach samochodów różnych marek. Na co dzień spotykamy się z różnego rodzaju usterkami w związku z czym podczas diagnozy zwracamy uwagę na detale.
 2. Profesjonalny sprzęt i specyfikacja – w naszym serwisie w Łodzi posługujemy się wyłącznie najnowocześniejszym sprzętem, a wszelkie diagnozy wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta.
 3. Precyzja – zarówno podczas napraw, jak i podczas diagnostyki stanu samochodu przed zakupem – wszystkie nasze czynności cechują się ogromną precyzją. Dbamy i sprawdzimy każdy element.
 4. Czas i cena – dzięki naszemu doświadczeniu sprawdzimy stan samochodu bardzo precyzyjnie, ale również szybko. Nie zajmie on więcej niż kilka minut, a Klient otrzyma pełny raport oraz możliwość wyceny ewentualnych napraw usterek w konkurencyjnych cenach.
 5. Kompleksowa usługa – w naszym serwisie samochodowym w Łodzi sprawdzimy wszystkie niezbędne elementy od stanu zewnętrznego i wewnętrznego pojazdu, po jego pełną sprawność i poprawność dokumentacji.

Góra