None
autor zdjęcia: Sara Kurfess Unsplash

Naprawa układu kierowniczego

W warsztacie SternExpert w Łodzi kompleksowo diagnozujemy i naprawiamy usterki układu kierowniczego w samochodach.

Układ kierowniczy to kolumna, która jest połączona z kołem kierownicy, ale również z przekładnią oraz drążkami kierowniczymi. Najważniejszym zadaniem układu kierowniczego jest utrzymanie kierunku jazdy pojazdu oraz umożliwienie jego zmiany. Poruszanie się samochodem po złych jakościowo nawierzchniach, kolizje, przeszkody, niedopasowane lub złej jakości elementy – to wszystko ma wpływ na wyniszczanie układu kierowniczego. Jeśli podczas jazdy ma miejsce:

  • Luz / bicie kierownicy;
  • Problem z zachowaniem kierunku jazdy;
  • Wyczuwalny problem ze skręcaniem kierownicy;

Należy niezwłocznie zgłosić się do serwisu samochodowego, który wykryje usterkę i ją naprawi. Nieprawidłowo działający układ kierowniczy to ogromne zagrożenie nie tylko dla kierowcy i pasażerów, ale również dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Oddając swój samochód w ręce mechaników z serwisu SternExpert w Łodzi możesz liczyć na kompleksowe sprawdzenie układu kierowniczego. Zakres świadczonych przez nasz warsztat usług jest bardzo szeroki, mogą Państwo liczyć na wsparcie między innymi:

Wymiana końcówek drążków kierowniczych

Podobnie jak wiele elementów układu kierowniczegokońcówka drążka kierowniczego również ulega zużyciu. Diagnostyka jest dość prosta, jednak wymaga odpowiedniej techniki oraz wyczucia, ponieważ, aby prawidłowo zdiagnozować ewentualne uszkodzenia, trzeba sprawdzić wiele ruchomych elementów za kołem. Niestety zdiagnozowanie zużycia drążka kierownicy podczas jazdy jest praktycznie niemożliwe, ponieważ objawy są bardzo podobne do uszkodzeń innych jego elementów.

Właśnie dlatego, jeśli zauważą Państwo jakąkolwiek różnicę w zachowaniu samochodu podczas jazdy – warto od razu skierować się do serwisu SternExpert w Łodzi. Wcześnie wykryte uszkodzenie może być tańsze do usunięcia, a zignorowanie objawów może doprowadzić do szybszego zużycia innych elementów układu kierowniczego.

Wymiana drążków kierowniczych

Drążek kierowniczy to jeden z podstawowych elementów układu kierowniczego, którego działanie jest niezwykle istotne, ponieważ bezpośrednio wpływa na kontrolę pojazdu w trakcie jazdy. Wszelkie problemy, usterki czy uszkodzenia należy niezwłocznie zgłaszać i na bieżąco usuwać, ponieważ zignorowanie ich może doprowadzić do poważnej kolizji lub wypadku drogowego.

Bagatelizowanie początkowych objawów uszkodzenia drążków kierowniczych, może prowadzić nie tylko do kosztowniejszych w naprawie usterek czy zniszczenia opon, ale nawet do ich całkowitego oderwania od samochodu. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nasz warsztat samochodowy SterExpert w Łodzi poleca wymianę drążka kierowniczego co około 50 tysięcy przejechanych kilometrów. Warto jednak na bieżąco sprawdzać jego stan, ponieważ na zużycie drążka kierowniczego ma wpływ nie tylko styl jazdy kierowcy, ale również stan nawierzchni po których się poruszamy.

Wymiana / regeneracja maglownicy

Objawy uszkodzonej maglownicy rozchodzą się po całym układzie i często są wyczuwalne bezpośrednio na kierownicy podczas jazdy. W związku z tym, wczesne wykrycie zużycia lub zepsucia maglownicy jest dość proste. Nie warto bagatelizować pierwszych objawów, ponieważ może to doprowadzić do dużo kosztowniejszych w naprawie uszkodzeń.

Serwis SternExpert w Łodzi kompleksowo zdiagnozuje i określi stan układu kierowniczego w samochodzie oraz doradzi najskuteczniejsze kroki naprawy. Zajmujemy się nie tylko wymianą, ale również regenerujemy maglownice, jeśli jest taka możliwość. Regeneracja maglownicy jest nieco tańszą opcją, jednak wymaga specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy, aby usługa była wykonana na najwyższym poziomie. W przypadku całkowitego zatarcia lub nienaprawialnej usterki, zalecimy wymianę maglownicy na nową.

Wymiana / naprawa / regeneracja pompy wspomagania

Pompy wspomagania występują w nowszych samochodach i odpowiadają za wspomaganie układu kierowniczego. Jest to niezwykle przydatne, szczególnie podczas manewrowania na parkingu lub w bardzo wąskich przestrzeniach. Niestety podobnie jak inne elementy – pompa wspomagania również ulega zużyciu i po pewnym czasie wymaga regeneracji, naprawy lub wymiany.

Gdy kierowca zaczyna czuć opór podczas skręcania, który powoli maleje wraz ze wzrostem obrotów silnika – należy niezwłocznie udać się do warsztatu samochodowego. Regeneracja pompy wspomagania jest konieczna na wypadek rozszczelnienia, zatarcia łożyskowania lub stwardnienia uszczelek. Na podstawie profesjonalnej diagnozy, nasi mechanicy ocenią stan pompy wspomagania i zaproponują najskuteczniejsze rozwiązanie – regenerację, naprawę lub wymianę. Dopiero po dokładnych oględzinach jesteśmy w stanie ocenić czy pompa wspomagania po regeneracji będzie nadawała się do dalszej eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od modelu samochodu zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie zalecanych przez producenta części i elementów zamiennych. Odznaczają się one nie tylko idealnym spasowaniem do pojazdu, ale również trwalszym wykonaniem z lepszej jakości materiałów. Dzięki oficjalnemu odstępowi do bazy danych Mercedesawarsztat SternExpert w Łodzi przeprowadza wszelkie diagnostyki zgodnie z zaleceniami producenta, w związku z czym nie odbiegają one skutecznością od usług oferowanych przez autoryzowane serwisy.

Możliwość korzystania z oryginalnej bazy części i akcesoriów, pozwala na szybkie oraz tanie dostarczanie niezbędnych do naprawy elementów, co przekłada się nie tylko na czas, ale również ostateczny koszt usługi. Naprawa układu kierowniczego jest niezwykle ważna, dlatego warto zlecić jej wykonanie profesjonalnemu serwisowi, który wykona ją najskuteczniej.

Góra