None
autor zdjęcia: Markus Spiske on Unsplash

Naprawy i serwis skrzyń biegów Mercedes

Naprawy i serwis skrzyń biegów to żadnen problem – niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze skrzynią automatyczną czy manualną. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością.

Mechanicy z serwisu samochodowego SternExpert w Łodzi specjalizują się we wszystkich rodzajach skrzyń biegów. Dzięki temu nasi klienci zawsze mają gwarancję najlepiej wykonanej usługi. Naprawy skrzyń biegów w serwisie samochodowym w Łodzi odbywa się przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz najlepszej jakości materiałów, które są zalecane przez producenta.

Naprawa skrzynia biegów Łódź

Naprawa i serwis skrzyni biegów zawiera również kompleksową kontrolę innych podzespołów, podczas której nasi doświadczeni mechanicy dokładnie weryfikują stan pojazdu. Na wypadek wystąpienia innych usterek lub nieprawidłowości – informujemy o nich Klienta i proponujemy ich usunięcie.

Skrzynia biegów 722.4 - 4G Mercedes

Skrzynia biegów Mercedes 722.4 inaczej 4G-Tronic to 4-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, która posiada również funkcję manualnej zmiany biegów. Możemy ją spotkać w Mercedesach produkowanych w latach 1981-1996. Co prawda skrzynia biegów 722.4 w Mercedesie cieszy się bardzo dobrą reputacją, jednak można spotkać się z jej awariami.

Z biegiem czasu skrzynia biegów 4G-Tronic może:

 • Mieć awarię modulatora próżniowego;
 • Może pęknąć sprężyna zestawu sprzęgła;
 • Mogą zatkać się zawory korpusu hydraulicznego;
 • Może wystąpić wyciek spod teflonowych pierścieni, które uszczelniają korpus zaworu hydraulicznego;
 • Uszczelka pompy oleju skrzyni biegów może zacząć cieknąć.

Serwis samochodowy SternExpert w Łodzi wykona kompleksową kontrolę sprawności skrzyni biegów Mercedes 722.4 – 4G oraz naprawi występujące w niej usterki. Posiadamy dostęp do oficjalnej bazy producenta, dzięki czemu wykonany u nas serwis jest zgodny z procedurami z użyciem wyłącznie zalecanych części oraz materiałów.

Skrzynia biegów 722.6 - 5G Tronic Mercedes

Skrzynia biegów Mercedes 722.6 - 5G-Tronic
Fot. Mercedes-Benz Group Media

Skrzynia biegów Mercedes 722.6 znana również jako 5G Tronic, była montowana od 1996 roku w samochodach z silnikami benzynowymi 4, 6, 8 i 12 cylindrowymi. Można ją również znaleźć w samochodach marki Mercedes z silnikiem Diesla. Skrzynia biegów 722.6 jest całkowicie kontrolowana przez komputer pokładowy, który został zintegrowany z płytą sterowania.

Mimo iż skrzynia biegów 5G Tronic w Mercedesie cieszy się nienaganną opinią również ulega awarii.

Najczęstsze problemy – skrzynia biegów 722.6 5G Tronic Mercedes:

 • Uszkodzenia konwertera;
 • Problemy z czujnikiem prędkości obrotowej;
 • Awarie sterownika hydraulicznego;
 • Przegrzewanie płyty elektrycznej na sterowniku hydraulicznym;
 • Wycieki z gniazda wtyczki z przodu skrzyni biegów.

Jeśli zauważymy problemy ze skrzynią biegów 722.6 w Mercedesie nie warto zwlekać z jej naprawą w warsztacie samochodowym w Łodzi. Nieprawidłowa zmiana biegów i niewykryta usterka będzie powodowała szybsze zużycie pozostałych elementów wykonawczych skrzyni biegów 5G Tronic.

Skrzynia biegów 722.9 - 7G Tronic Mercedes

Skrzynia biegów Mercedes 722.9 - 7G-Tronic
Fot. Mercedes-Benz Group Media

Skrzynia biegów Mercedesa 722.9 to pierwsza sterowana elektronicznie 7-biegowa przekładnia hydrokinetyczna, która zaczęła być montowana w samochodach od 2003 roku. Skrzynia 7G Tronic zastosowana w Mercedesie pozwoliła na zwiększenie prędkości obrotowej silnika, a jednocześnie zmniejszenie zużycia paliwa oraz głośności jej pracy.

Dlaczego skrzynia 722.9 7G Tronic w Mercedesie się psuje?

 • Wytarcie elementów metalowych;
 • Wytarcie tarczek sprzęgłowych;
 • Awarie czujników oraz zaworów;
 • Zapychanie się czujników i zaworów.

Mechnicy z warsztaty samochodowego SterExpert w Łodzi posiadają dostęp do oficjalnej bazy danych Mercedesa, co pozwala na profesjonalną naprawę zgodnie z procedurami. Naprawa skrzyni biegów 7G Tronic w Mercedesie odbywa się przy użyciu oryginalnych części i najlepszej jakości materiałów. Serwis SternExpert ma dostęp do bazy oryginalnych części, dzięki czemu nas Klienci mogą liczyć na atrakcyjną cenę oraz szybki czas realizacji usługi.

Skrzynia biegów 725.0 - 9G Tronic Mercedes

Skrzynia biegów Mercedes 725.0 - 9G-Tronic
Fot. Mercedes-Benz Group Media

Skrzynia biegów Mercedes 725.0 znana jako 9G Tronic jest produkowana i montowana w samochodach od 2013 roku. Jest to 9-cio stopniowa skrzynia, która posiada przełożenia planetarne drugiej generacji. Skrzynia biegów 9G Tronic nie tylko zwiększa prędkość obrotową silnika, ale również znacząco obniża spalanie paliwa. Posiada magnezową obudowę i jest lżejsza od skrzyni 7G Tronic.

Jakie awarie mogą spotkać skrzynię biegów 725.0 9G Tronic Mercedesa?

 • Wytarcie okładziny tarczek sprzęgłowych;
 • Zanieczyszczenie oleju ATF;
 • Zapychanie czujników i zaworów;
 • Przegrzanie obwodów;
 • Błędy czujnika obrotów turbiny;
 • Błędy elektrozaworów.

Serwis SternExpert w Łodzi od wielu lat zajmuje się naprawą skrzyni biegów w Mercedesach. Nasi mechanicy posiadają odpowiednie doświadczenie, a dzięki dostępowi do oficjalnej bazy danych producenta, są w stanie kompleksowo wykonywać tak skomplikowane naprawy.

Wymiana oleju i filtrów w silniku Mercedes

Wymiana olejów i filtrów z samochodach marki Mercedes jest niezwykle ważna. Ich zużycie znacząco wpływa na osiągi samochodu, jak również na zużycie eksploatacyjnych elementów. Proces wymiany oleju i filtrów w Mercedesie jest bardzo skomplikowany, dlatego najlepiej zlecić tę usługę serwisowi SternExpert w Łodzi.

Wymiana oleju silnikowego Mercedes

Należy pamiętać, że olej silnikowy napędza samochód – smaruje, chłodzi i czyści silnik. Właśnie dlatego zalecamy wymieniać go w odpowiednich odstępach czasu, aby wszystkie podzespoły działały płynnie. Bagatelizacja wymiany oleju w silniku Mercedes może skończyć się koniecznością innych kosztowniejszych napraw, które powstaną w wyniku zaniedbania tej czynności.

Wymianę oleju w Mercedesie zaleca się raz na 12 000 km lub przynajmniej raz w roku – w zależności co nastąpi pierwsze. Zalecamy również regularne kontrole stanu oleju silnikowego w swoim samochodzie.

Wymiana filtrów Mercedes

Systematyczna wymiana filtrów w Mercedesie to podstawa. Serwis SternExpert może skontrolować ich stan podczas każdej wizyty w warsztacie samochodowym w Łodzi.

 • Filtr paliwa w Mercedesie zgodnie z zaleceniami producenta należy wymienić raz na 4 lata lub po przejechaniu 80 000 km.
 • Filtr powietrza w Mercedesie zgodnie z zaleceniami producenta należy wymienić raz na 4 lata lub po przejechaniu 80 000 km.
 • Filtr oleju w Mercedesie zgodnie z zaleceniami producenta należy wymienić raz na rok lub po przejechaniu 10 do 15 tysięcy kilometrów.
 • Filtr kabinowy w Mercedesie zgodnie z zaleceniami producenta należy wymienić raz na rok lub po przejechaniu 15 do 20 tysięcy kilometrów.

Każdy filtr w Mercedesie ma swoje zadanie, które wpływa na prawidłowe funkcjonowanie samochodu. Dlatego wymiana filtrów w Mercedesie jest tak ważna. Regularne kontrolowanie stanu filtrów w pojeździe w serwisie SternExpert w Łodzi, pozwoli uniknąć pogorszenia się osiągów jak np. spadek mocy czy wzrost spalania paliwa.

Dynamiczna wymiana oleju w ASB

Automat do zmiany oleju ASB

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów polega na podłączeniu specjalistycznego urządzenia do obiegu skrzyni biegów. Przy jego użyciu przetłaczamy olej, który już znajduje się w układzie. Dodatkowo podczas dynamicznej wymiany oleju w Mercedesie, używany jest specjalny preparat, który wspomaga oczyszczanie układu. Zaletą wykonania dynamicznej wymiany oleju ASB jest całkowite usunięcie zanieczyszczeń z układu, które negatywnie wpływają na jego pracę. Mogą również powodować zatkania elektrozaworów i błędy czujników.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów pozwala na wymianę całego oleju silnikowego, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia w niej awarii w przyszłości.

Serwis SternExpert w Łodzi posiada dostęp do oficjalnej bazy Mercedesa, dzięki czemu wszystkie wykonywane przez nas usługi są zgodne z zaleceniami producenta. Podczas dynamicznej wymiany oleju ASB w Mercedesie używamy najnowocześniejszych urządzeń oraz oleju zalecanego przez producenta.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Mercedesa ze skrzynią 4G

Kupując Mercedesa ze skrzynią biegów 722.4 4G-Tronic należy liczyć się z tym, że nie jest to nowy model, więc może wystąpić w nim wiele ukrytych usterek. W związku z tym przed zakupem zalecamy skontrolowanie stanu pojazdu w serwisie SternExpert w Łodzi. Nasi mechanicy wykonają kompleksową kontrolę wszystkich podzespołów, dzięki czemu dokładnie dowiesz się jakich wydatków możesz się spodziewać po zakupie. Skrzynia biegów 4G-Tronic w Mercedesie cieszy się dobrą reputacją, jednak jak wszystkie inne elementy w pojeździe – z biegiem czasów może wykazywać pewne niepokojące objawy. Najłatwiej sprawdzić ewentualne wycieki. Jeśli widzisz mokre plamy w okolicy teflonowych pierścieni korpusu zaworu hydraulicznego lub uszczelki pompy oleju – wiesz, że skrzynia wymaga naprawy.

Innym ważnym aspektem jest zweryfikowanie systematyczności wymiany oleju i filtrów. Jeśli są zachowane odpowiednie odstępy czasu – możemy liczyć na to, że skrzynia biegów 722.4 w Mercedesie była na bieżąco sprawdzana. Zalecamy również uruchomienie silnika – uszkodzona skrzynia biegów może powodować problemy z zapłonem i sprzęgłem oraz ciężkie zmienianie biegów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Mercedesa ze skrzynią 5G Tronic

Skrzynia biegów 5G Tronic montowana jest w Mercedesach po 1996 roku. Kupując model ze skrzynią 722.6 przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wiek pojazdu. Z czasem wszystkie podzespoły ulegają usterkom. Najważniejsze jest upewnienie się, że pojazd miał wykonywane regularne przeglądy oraz wymieniany olej i filtry. Systematyczne wizyty w serwisie gwarantują większą pewność, jeśli chodzi o stan skrzyni biegów 5G Tronic w Mercedesie.

Większość usterek związana z skrzynią biegów 722.6 5G Tronic jest możliwa do wykrycia podczas kontroli w serwisie SternExpert. Jeśli dokonujesz zakupu samochodu w okolicach Łodzi – koniecznie umów się na wizytę, a nasi mechanicy wykonają kompleksową kontrolę pojazdu zgodnie z wytycznymi producenta. Dzięki temu otrzymasz obraz wszelkich usterek i ewentualne koszty ich naprawy.

Przed przyjazdem do warsztatu samochodowego SternExpert w Łodzi możesz samodzielnie sprawdzić czy nie są widoczne wycieki na skrzyni biegów; czy pojazd nie ma problemów z odpalaniem; czy sprzęgło działa prawidłowo i czy zmiana biegów nie jest zbyt ciężka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Mercedesa ze skrzynią 7G Tronic

Mercedesy są wyposażane w skrzynie biegów 7G Tronic od 2003 roku. W związku z tym cieszy się ona lepszą reputacją i nie spotyka się z tak wieloma awariami jak wcześniejsze wersje. Niestety zweryfikowanie jej prawidłowego działania jest zdecydowanie trudniejsze bez posiadania odpowiedniego sprzętu.

Podczas zakupu Mercedesa ze skrzynią 722.9 7G Tronic można zwrócić uwagę na kontrolki wyświetlające się na ekranie kierowcy oraz na jej ogólną sprawność. Bez wizyty w serwisie samochodowym można samodzielnie sprawdzić czy na skrzyni biegów są widoczne wycieki oraz czy pojazd nie ma problemów z odpalaniem. Naszą uwagę mogą zwrócić również nieregularne wymiany olejów i filtrów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Mercedesa ze skrzynią 9G Tronic

Skrzynia biegów 9G Tronic to nowoczesna automatyczna skrzynia 9-cio biegowa, która jest montowana w prawie wszystkich najnowszych modelach Mercedesa. Zaprojektowana jest, aby polepszyć osiągi i zapewnić większą płynność oraz niezawodność. Właściciele Mercedesów ze skrzynią 725.0 9G Tronic skarżą się głównie na nierówne zmiany biegów, wolne reagowanie i wchodzenie w tryb awaryjny.

Niestety skrzynia Mercedes 9G Tronic jest bardzo skomplikowana, dlatego wymaga stałej i profesjonalnej konserwacji. Właśnie dlatego przy zakupie samochodu ze skrzynią biegów 725.0 warto zweryfikować systematyczność obowiązkowych przeglądów i wymian oraz udać się na kontrolę do serwisu SternExpert w Łodzi, który kompleksowo sprawdzi stan pojazdu.

Góra