None
autor zdjęcia: Jeremy Thomas on Unsplash

Regeneracja reflektorów

Podobnie jak inne elementy – reflektory samochodowe z czasem matowieją. Bezpośrednią przyczyną są oczywiście warunki atmosferyczne oraz mikroryski, które powstają na reflektorach podczas codziennej jazdy.

Matowe i porysowane reflektory samochodowe to nie tylko kwestia estetyki, ale również znaczące pogorszenie widoczności – szczególnie podczas nocnej jazdy. Uszkodzone reflektory samochodowe mają nie tylko mniejszy zasięg, ale również intensywność, więc podczas jazdy nocą, nie będą prawidłowo oświetlać drogi.

Właśnie dlatego renowacja reflektorów samochodowych i odświeżenie wyglądu kloszy jest niezbędna. Renowacja reflektorów skutecznie poprawi widoczność, a tym samym bezpieczeństwo podczas jazdy. W skład kompleksowej regeneracji reflektorów wchodzi:

Naprawa wyblakłych reflektorów

Matowe i porysowane reflektory nie tylko źle wyglądają, ale również zdecydowanie gorzej działają. Warto wiedzieć, że nie jest to przypadłość wyłącznie starszych modeli pojazdów. Renowacja wyblakłych reflektorów to specjalność serwisu samochodowego SternExpert w Łodzi. Naprawa wyblakłych reflektorów gwarantuje, że światła samochodowe będą działać niezawodne, a ich zasięg wróci do pierwotnej długości.

Wykonanie regeneracji reflektorów samodzielnie może skończyć się pogorszeniem stanu tworzywa, z którego są wykonane. Dlatego najlepiej oddać swój samochód w ręce doświadczonych mechaników z warsztatu SternExpert w Łodzi, którzy przy pomocy profesjonalnych kosmetyków samochodowych – przywrócą ich oryginalny wygląd. Podczas usługi z klosza usuwana jest stara powłoka, a mikrorysy wypełniane profesjonalnym preparatem. Dodatkowo reflektory samochodowe zabezpieczane są specjalną warstwą ochronną, która ma za zadanie zapobiec kolejnym uszkodzeniom.

Naprawa wyblakłych odbłyśników

Reflektory samochodowe codziennie podlegają procesom zużywania, które dotykają również odbłyśników. Odbłyśniki w reflektorach mogą z czasem się stopić, odkształcić, ściemnieć, a nawet utracić aluminiową powłokę. Taki proces trwa zwykle około 200 000 km przebiegu. Serwis SterExpert w Łodzi regeneruje i naprawia wyblakłe odbłyśniki, które są istotnym elementem lampy samochodowej. Odbłyśniki w reflektorach samochodowych odpowiadają za jakość wiązki światła, która oświetla drogę. Dlatego zadbanie o ich prawidłowy stan, jest niezwykle ważne.

Nasi mechanicy demontują reflektor, rozklejają, a następnie regenerują odbłyśnik przy pomocy aluminium. Umów się na konsultację, badanie i sprawdzenie stanu reflektorów w swoim samochodzie.

Naprawa układu poziomowania i skrętu reflektorów

Układ poziomowania jest odpowiedzialny za automatyczne regulowanie wysokości strumienia światła, które wydobywa się z reflektorów samochodowych. Nieprawidłowe ustawienie świateł może stanowić poważne zagrożenie na drodze. Wysoko ustawiona wiązka będzie oślepiała kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka, a światła ustawione za nisko – ograniczą nam widoczność podczas jazdy nocnej.

Każdy układ poziomowania posiada własny sterownik, który współpracuje z czujnikami wygięcia na osiach auta. Dzięki temu oświetlenie automatycznie dopasowuje się do wysokości auta, które może być np. mocno obciążone. Jeśli system nie działa poprawnie należy niezwłocznie udać się na kontrolę do profesjonalnego mechanika samochodowego, który nie tylko szybko ustali przyczynę problemu, ale również skutecznie ją wyeliminuje.

Przerobienie lamp samochodowych na Xenon

W serwisie SternExpert w Łodzi można skorzystać z usługi przerobienia lamp samochodowych na lampy XENON. W lampy Xenonowe są zwykle wyposażone samochody wyższej klasy. Bańkę lampy wypełnia gaz ksenon, przez który przepływa prąd, na skutek czego powstaje snop światła o wartości około 3200 lumenów. Dzięki temu lampy samochodowe Xenon są ponad dwukrotnie silniejsze od zwykłych żarówek halogenowych.

Przerobienie lamp na Xenononowe polega na montażu w oryginalnym odbłyśniku soczewki z żarnikiem Xenonowym, która znacząco wpłynie na jakość oświetlenia oraz bezpieczeństwo na drodze. Korzystając z pomocy mechaników SternExpert mogą państwo liczyć na kompleksową usługę, która jest wykonana przy użyciu wyłącznie najlepszej jakości materiałów posiadających długą trwałość.

Montaż świateł do jazdy dziennej

Światła do jazdy dziennej skutecznie zwiększają bezpieczeństwo na drodze – dlatego są już fabrycznie montowane we wszystkich nowych samochodach. Odkąd włączanie świateł przez cały dzień stało się obowiązkowe – montowanie świateł dziennych stało się bardzo popularne. Pobierają one mniej mocy, dbają o nasze bezpieczeństwo i oszczędzają żarówki pozostałych świateł.

Serwis SternExpert w Łodzi zajmuje się montowaniem świateł do jazdy dziennej w samochodach, które ich nie posiadają. Usługa jest w pełni legalna i kompleksowa. Nasz warsztat samochodowy w Łodzi korzysta z najlepszej jakości części i materiałów, które są zalecane przez producentów samochodowych. Jeśli chcesz zamontować światła do jazdy dzienne w swoim samochodzie – zapytaj o ofertę w serwisie SternExpert.

Góra