Kolektor wydechowy
autor zdjęcia: Stern Expert

Tłumiki i układy wydechowe – profesjonalny serwis

Serwis SternExpert z Łodzi zajmuje się kontrolą, naprawami oraz modyfikacjami układów wydechowych w samochodach Mercedes.

Świadczymy kompleksowe usługi, zgodnie z zaleceniami producenta i korzystamy wyłącznie z najlepszej jakości części. Problemy związane z układem wydechowym wiążą się głównie ze zdecydowanie głośniejszą i niestandardową pracą samochodu. Wszelkie tego typu objawy należy niezwłocznie skonsultować z doświadczonymi mechanikami samochodowymi, którzy zdiagnozują i skutecznie usuną problem.

Wymiana tłumików

Tłumiki samochodowe to element, który jest bardzo mocno eksploatowany – właśnie dlatego często wymaga naprawy lub wymiany. Na stan tłumika samochodowego ma wpływ wiele czynników, ale w głównej mierze są to wyboje na drogach, które powodują drgania.

Tłumiki – naprawa i wymiana Łódź

W przypadku uszkodzenia tłumika, niezbędna jest naprawa układu wydechowego oraz kontrola stanu wydechu. W większości przypadków naprawa tłumików wiąże się z ich spawaniem. Nasi doświadczeni mechanicy z serwisu SternExpert Łódź naprawiają tłumiki kompleksowo i precyzyjnie.

Diagnostyka i wymiana sond lambda

Diagnostyka sond lambda nie należy do najłatwiejszych, ponieważ kody usterek w tym przypadku często są niejednoznaczne i pozostawiają spore pole do interpretacji. Uszkodzone sondy lambda wykazują podobne problemy jak inne elementy, a jednocześnie pracują z opóźnieniem i wskazują błędne wartości. Charakterystyczne objawy uszkodzonej sondy lambdy w samochodzie to:

  • Nieregularna praca przepustnicy na biegu jałowym
  • Nieregularne dźwięki dochodzące z silnika
  • Wysokie zużycie paliwa i słabe osiągi
  • Zły wynik testu emisji
  • Czarny dym i sadza wokół rury wydechowej

Sonda lambda odpowiada za mierzenie wartości procentowej niespalonego tlenu, a wyniki przesyła do elektronicznej jednostki, która steruje pracą silnika i w ten sposób reguluje ilość paliwa doprowadzanego do silnika, aby uzyskać najbardziej optymalną mieszankę. Powodów uszkodzenia tego elementu może być wiele. Zawsze warto jednak skonsultować się z doświadczonymi mechanikami z serwisu SternExpert w Łodzi, którzy zweryfikują i ustalą przyczynę niepokojących objawów.

Montaż wyczynowych układów wydechowych

Modyfikacja samochodów jest coraz bardziej popularna. W związku z tym montaż wyczynowych układów wydechowych renomowanych producentów jest często poszukiwaną usługą w serwisach samochodowych. Warsztat samochodowy SternExpert w Łodzi zajmuje się montażem wyczynowych układów wydechowych.

Montaż sportowego układu wydechowego w samochodzie

Producenci samochodowy wypuszczając na rynek określony model muszą spełnić bardzo rygorystyczne normy homologacyjne. Zadaniem producenta jest dostarczenie pojazdu do użytkowania w warunkach codziennych – drogowych. Wymagania homologacyjne ciążące na producencie, są znacznie ostrzejsze od tych, które obowiązują przeciętnego kierowcę podczas okresowego badania na stacji kontroli. W związku z tym wiele samochód posiada niedopracowany lub słabej jakości układ wydechowy.

Wymiana układu wydechowego na sportowy czy wyczynowy znacząco poprawia osiągi silnika. Ma to znaczący wpływ na wzrost momentu obrotowego MO, mocy silnika N, a nawet obniżenie zużycia paliwa. Jeśli chcesz zamontować nowy układ wydechowy w swoim samochodzie – koniecznie skontaktuj się z serwisem SternExpert w Łodzi.

Montaż klap wydechowych

Jeśli marzysz o niesamowitym brzmieniu swojego samochodu – koniecznie zapytaj o ofertę zamontowania aktywnego wydechu w wersji mechanicznej. Mechaniczny układ wydechowy montujemy zarówno w pojazdach benzynowych jak i tych napędzanych jednostką diesla. Co najważniejsze, bez względu na rodzaj silnika i poziomu mocy, auto brzmi tak samo dobrze.

Aktywny wydech – sportowy dźwięk samochodu

Montaż klap wydechowych gwarantuje wydobycie nowego brzmienia i możliwość wyciszenia wydechu w dowolnej chwili. Uzyskasz sportowy dźwięk i wyjątkowy charakter pojazdu bez utraty gwarancji producenta. Customowy wydech z klapami sterowanymi z poziomu pilota odmieni na zawsze brzmienie Twojego auta.

Montaż aktywnego wydechu – klap wydechowych możesz zlecić doświadczonym mechanikom z naszego serwisu SternExpert w Łodzi. Zapytaj o ofertę i umów termin już dziś.

Góra